Godziny snu a odżywianie

Witam śpię godz 12-stej jak mam się odżywiać aby nie szkodzić organizmowi i kiedy jeść ostatni posiłek jak spać idę o godz 2-3 w nocy ,a czasami później.Dziękuje i pozdrawiam

Witam! Pierwszy posiłek powinno spożywać się po przebudzeniu. Ostatni 2-3 h przed snem. Istotne jest, aby ostatni posiłek był lekki. Zalecane jest 5-6 posiłków dziennie, co około 3 godziny. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. Śpi Pan do godziny 12, wiec zaraz po przebudzeniu (najlepiej do 1h) należy zjeść. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk