Wilczy apetyt i myślenie o jedzeniu

Mam problem ciaglego jedzenia i wilczego apetytu, nie mysle o niczym innym jak jedzenu, nie wiem juz co zrobic?

Witam serdecznie. Potrzebuje informacji odnośnie aktualnego sposobu żywienia i aktywności fizycznej. Czy stosuje Pan/ Pani jakąś dietę lub próby odchudzania? Możliwe, że aktualna dieta jest zbyt restrykcyjna i spożywa Pan/ Pani zbyt mało kaloryczne posiłki lub robi długie przerwy miedzy nimi. Proszę o kontakt w celu udzieleniu dokładniejszych informacji.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam ,
problemem mogą być zbyt małe ilości posiłków ciągu dnia lub zbyt duże przerwy jedzeniu a co za tym idzie napady wilczego głodu.
Kolejna rzecz, która może powodowac taki stan jest spożywanie posiłków o zbyt wysokim indeksie glikemicznym co powoduje szybki wzrost stężenia glukozy we krwi i jednocześnie bardzo szybki spadek. Występują wtedy zbyt duże skoki insulinowe co w rezultacie powoduje napady głodu.
Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i o odpowiednim indeksie glikemicznym czyli dużo produktów o IG poniżej 50.
Chętnie pomogę w ustaleniu i zbilansowaniu diety, w razie chęci współpracy proszę o kontakt prywatnie.
Pozdrawiam,
Anna Zientalska

Witam, być może takie ciągłe poczucie głodu wynika z braku planowania posiłków lub z ich niezbilansowania. Jedynym sposobem wyjścia z tej sytuacji i ustaleniu planu działania jest analiza sposobu żywienia, bez niej trudno cokolwiek więcej powiedzieć na temat diety. Może tez ta sytuacja być efektem "błędnego koła", pojadania rzeczy słodkich, które "nakręcają" apetyt poprzez wzrost poziomu cukru i insuliny po każdym takim podjadaniu. Zapraszam z dzienniczkiem żywieniowym (do pobrania na mojej stronie internetowej). Serdecznie pozdrawiam