Jak pozbyć się napadów jedzenia? Pomocy!

Mam 18 lat ważę 52 kg przy wzroście 170 cm. Przez jakiś czas się odchudzałam i schudłam 10 kg teraz kiedy zaczęłam jeść normalnie mam straszne napady jedzenia. Myślę że to nie jest efekt jojo ponieważ ta waga utrzymuje mi się już 2 lata ale po każdym ,,napadzie" mam wyrzuty sumienia i zaczynam ćwiczyć. Często kiedy wracam ze szkoły do domu zaczynam jeść płatki kukurydziane oraz chrupki ,,flipsy". Czy można od tego przytyć? Strasznie bym tego nie chciała. I co mam zrobić żeby zlikwidować te napady i zacząć jeść już normalnie. Proszę o radę.
18 LAT ponad rok temu

Witam.

Napady jedzenie mogą być spowodowane wieloma czynnikami np. problemami z zaakceptowaniem własnego ciała lub też mogą być przyczyną nieregularnego spożywania posiłków. W pierwszym przypadku najlepiej udać się do poradni do dietetyka lub psychologa, aby ustalić faktyczną przyczynę tych zdarzeń. W przypadku gdy posiłki jesz nieregularnie i rzadko, gdy przerwa pomiędzy jednym a drugim jest około 6 godzinna i są to posiłki niezbilansowane, proste i monotonne, problem jest prosty do rozwiązania.

Na początek musisz wiedzieć, że codziennie należy jeść 4-5 małych objętościowo posiłków co 2-3 godziny. Dostarczasz wtedy swojemu organizmowi stałe, ale małe dawki energii dzięki czemu może ja na bieżąco wykorzystywać i nie będzie jej odkładał w postaci tkanki tłuszczowej, a dodatkowo nie będziesz odczuwała wilczego głodu wieczorem, po przyjściu do domu. Jeśli natomiast posiłki są zbyt rzadkie Twój organizm przestawia się na tzw. gorsze czasu i każdą energię przekształca w tkankę tłuszczową, a dodatkowo nie jedząc nic przez cały dzień wracasz do domu głodna, gotowa pochłonąć wszystko z lodówki.

Pozdrawiam.