Nieregularne spożywanie posiłków a praca na zmiany

Witam,pracuje zmianowo 6-14, 14-22 od 2lat.Od tego czasu waga powoli rośnie.Myślę że zasługa jest nieregularne spożywanie posiłków.W jakich porach mogłabym jeść żeby nie mieć po kilku godzinach wilczego głodu? Przerwy na rano w pracy mam o 9,po południu o 17.Ewentualnie moglabym w czasie pracy przemycić np pół jabłka.

Dzień dobry,

napady wilczego głodu mogą być spowodowane zbyt dużym odstępem czasu pomiędzy kolejnymi posiłkami. Prawidłowo co 3-4 godziny powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi energii. Ważne jest również to co spożywamy. Proszę w swoim jadłospisie uwzględnić posiłki z produktów o niskim indeksie glikemicznym oraz zawierające spore ilości błonnika. Niezwykle istotne jest także wypijanie w ciągu dnia 1,5-2 litrów wody. Takie postępowanie zwiększy sytość i ograniczy napady głodu. Proszę pamiętać o obowiązkowym zjedzeniu śniadania, które dostarczy energii na początek dnia. O godzinie 14, po wyjściu z pracy, może Pani w ramach przekąski zjeść warzywa (wcześniej pokrojone i zabrane z domu lub wypić koktajl warzywno-owocowy). Dzięki temu spokojnie dotrwa Pani do obiadu. Kolację należy spożyć około 2-3 godzin przed snem.
Pozdrawiam
Katarzyna Krupińska