Jak mogę schudnąć - Proszę o radę

Witam mam 31 lat mam 179 cm wzrostu i ważę 100 kg. Chciałbym schudnąć 20 kg - nie wiem jak to uczynić. Mam problem z jedzeniem - w nocy potrafię jeść dwa razy w nocy. Myślę, że to jest największy problem. Proszę o odpowiedź, raczej o pomoc. Pozdrawiam

31 LAT ponad rok temu

Witam,

Pani masa ciała wskazuje na otyłość, która jest prawdopodobnie spowodowana dodatnim bilansem energetycznym, oznacza to, że spożywa Pani więcej kalorii niż organizm jest w stanie zużyć. Tak po pewnym czasie powstaje nadwaga i otyłość. Otyłość jest chorobą cywilizacyjną, dlatego należy ją leczyć. Porada przez Internet może nie być wystarczająca, dlatego radzę udać się do dietetyka, który ułoży dla Pani odpowiednią dietę i pomoże zmotywować.

Napady nocnego jedzenia mogą być spowodowane nieregularnym jedzeniem w ciągu dnia, przez co organizm dostaje tzw. wilczego głodu, a w nocy nasza przemiana materii jest wolniejsza, przez co pożywienie łatwiej jest magazynowane w postaci tkanki tłuszczowej.

Dodatkowo zbyt wczesna kolacja, spożywana wcześniej niż 3 godziny przed snem może spowodować skoki cukru we krwi i nagłą chęć sięgnięcia po pożywienie. Jednak napady jedzenia w nocy mogą także być spowodowane problemami psychologicznymi, silnym stresem, czy depresją. Z takim problemami lepiej nie radzić sobie na własną rękę, ale udać się do psychologa.

Pozdrawiam.