Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Anemia

Anemia nie powinna być kojarzona z bladym i chudym człowiekiem. Anemia to niedokrwistość, a cierpią na nią głównie kobiety! Sprawdź jakie są tego przyczyny.

Witam,
Prawdopodobnie rozregulowała sobie Pani bilans węglowodanów tzn. miewa Pani "huśtawki poziomu cukru". Kiedy poziom spada, łaknienie rośnie, a Pani ma niepohamowany apetyt, zjedzenie czegoś "niezdrowego" np. kajzerki, słodycze - powoduje to, że cukier wzrasta ale tylko np. na godzinę i znowu drastycznie spada...i taka sytuacja dzieje się na okrągło, a Pani znowu jest "głodna".
Powinna Pani zmierzyć poziom cukru z rana na czczo w laboratorium, pamiętając, by dnia poprzedniego po 16,17 nie jeść owoców, słodyczy i nie pić soków. Również białe pieczywo późno zjedzone, może wpłynąć na zafałszowanie wyniku. Najlepiej by kolacja była białkowa: np. twarożek wiosenny z warzywami kromka pieczywa żytniego. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0

Trudno powiedzieć, często większy apetyt wieczorem pojawia się z powodu niejedzenia przez cały dzień. Ale proszę oczywiście zrobić podstawowe badania - morfologię, cukier, TSH

0

Witam serdecznie,

Nie sądzę aby objawy które Pani opisuje były symptomem choroby a raczej wynikiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jednak stwierdzi Pani iż dieta jest jak najbardziej w porządku to proszę skonsultować sprawę z lekarzem i wykonać podstawowe badania krwi, badania na cukier i tarczycę. Należałoby prześledzić Pani jadłospis a być może zjada Pani zbyt mało w ciągu dnia, robi Pani zbyt duże odstępy pomiędzy posiłkami, w diecie brakuje węglowodanów złożonych z ciemnego ryżu, kaszy czy razowych makaronów lub ciemnego pieczywa, w wyniku czego organizm domaga się większej podaży kalorii wieczorem i łapie Panią duży apetyt. Proszę przeanalizować swoja dietę czy oby nie jada Pani zbyt mało w pierwszej połowie dnia Jeżeli miałaby Pani z tym problem to można napisać do mnie na maila i opisać swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jak często, jakie porcje itp Ja się temu przyjrzę i wskażę ewentualne błędy.

kontakt joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam,

Ataki głodu mogą być wynikiem nieprawidłowych nawyków żywieniowych, np. zbyt ubogokalorycznej diety, długich przerw między posiłkami, nieregularności w spożywaniu posiłków lub choćby zaniedbywania śniadań.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy