Witam, z pewnością nie jest to symptom choroby a niewłaściwie zbilansowanej diety. Brak cukrów prostych w pierwszej polowie dnia skutkuje napadami głodu cukrzycowego wieczore. Pozdrawiam Beyer-Wygonska.
Witam,
Prawdopodobnie rozregulowała sobie Pani bilans węglowodanów tzn. miewa Pani "huśtawki poziomu cukru". Kiedy poziom spada, łaknienie rośnie, a Pani ma niepohamowany apetyt, zjedzenie czegoś "niezdrowego" np. kajzerki, słodycze - powoduje to, że cukier wzrasta ale tylko np. na godzinę i znowu drastycznie spada...i taka sytuacja dzieje się na okrągło, a Pani znowu jest "głodna".
Powinna Pani zmierzyć poziom cukru z rana na czczo w laboratorium, pamiętając, by dnia poprzedniego po 16,17 nie jeść owoców, słodyczy i nie pić soków. Również białe pieczywo późno zjedzone, może wpłynąć na zafałszowanie wyniku. Najlepiej by kolacja była białkowa: np. twarożek wiosenny z warzywami kromka pieczywa żytniego. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Trudno powiedzieć, często większy apetyt wieczorem pojawia się z powodu niejedzenia przez cały dzień. Ale proszę oczywiście zrobić podstawowe badania - morfologię, cukier, TSH
Witam.Proszę zrobić podstawowe badania. Zaistniała sytuacja może objawiać się ze źle zbilansowanej diety.Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Nie sądzę aby objawy które Pani opisuje były symptomem choroby a raczej wynikiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jednak stwierdzi Pani iż dieta jest jak najbardziej w porządku to proszę skonsultować sprawę z lekarzem i wykonać podstawowe badania krwi, badania na cukier i tarczycę. Należałoby prześledzić Pani jadłospis a być może zjada Pani zbyt mało w ciągu dnia, robi Pani zbyt duże odstępy pomiędzy posiłkami, w diecie brakuje węglowodanów złożonych z ciemnego ryżu, kaszy czy razowych makaronów lub ciemnego pieczywa, w wyniku czego organizm domaga się większej podaży kalorii wieczorem i łapie Panią duży apetyt. Proszę przeanalizować swoja dietę czy oby nie jada Pani zbyt mało w pierwszej połowie dnia Jeżeli miałaby Pani z tym problem to można napisać do mnie na maila i opisać swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jak często, jakie porcje itp Ja się temu przyjrzę i wskażę ewentualne błędy.
kontakt joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk
Witam,
Ataki głodu mogą być wynikiem nieprawidłowych nawyków żywieniowych, np. zbyt ubogokalorycznej diety, długich przerw między posiłkami, nieregularności w spożywaniu posiłków lub choćby zaniedbywania śniadań.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Wilczy apetyt i myślenie o jedzeniu – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Czy niepohamowany apetyt na słodycze można powstrzymać farmakologicznie? – odpowiada Dr Anna Brinken
- Jak pohamować nadmierny apetyt? – odpowiada Dr n. med. Aneta Kościołek
- Napady kompulsywnego jedzenia słodyczy – odpowiada Mgr Ilona Ciżewska
- Jak skutecznie ograniczyć apetyt na słodycze? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak zmniejszyć ten apetyt na węglowodany? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Nadmierny apetyt na słodycze – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak poradzić sobie z nadmiernym apetytem na słodycze? – odpowiada Mgr Paulina Szczechowicz
- Jak można powstrzymać apetyt na słodycze? – odpowiada mgr inż. Katarzyna Krupińska
- Jak hamować apetyt na słodycze i chipsy? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)