Duszność, kołatanie serca, coś stoi w gardle...

Witam. 2 tygodnie temu miałem takie objawy, jakby coś mi stało w gardle. Byłem u lekarza rodzinnego, miałem antybiotyk przez 10 dni, ale przeszło mi dopiero po okołu 12 dniach. Miałem tydzień spokoju, było wszystko OK, ale od wczoraj mam znowu tę "gulę" w gardle, do tego ciężko mi oddychać, mam wrażenie, że nie oddycham pełną piersią, a oddech jest płytki. Próbując oddychać głęboko, mam zawroty głowy i nudności do tego jeszcze, jakbym cały w środku się trząsł. Proszę o pomoc, co to może być, czy mogą to być objawy nerwicy lub depresji?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W tej sytuacji proszę ponownie zgłosić się do lekarza rodzinnego na kontrolę. Najprawdopodobniej doszło do kolejnej infekcji górnych dróg oddechowych. Pierwsza infekcja mogła być spowodowana wirusem, zaś osłabiona odporność- ułatwić następnie zakażenie bakteryjne. Zawroty głowy i nudności mogą być objawem ubocznym antybiotykoterapii. Wątpliwości wyjaśni jedynie badanie lekarskie.

Jeśli lekarz wykluczy kolejną infekcję, proszę rozważyć wizytę u psychologa lub psychoterapeuty. Niespecyficzne dolegliwości mogą być objawem zaburzeń nerwicowych lub depresji, jednak należy wykluczyć przyczynę somatyczną. Nie podaje Pan żadnych informacji na temat ewentualnych przyczyn natury psychologicznej, które są typowymi czynnikami wyzwalającymi depresję i nerwicę.

Z pozdrowieniami