Co robić z tymi dusznościami i kołataniem serca?

Witam. Od dwóch miesięcy dolegają mi duszności, kołatanie serca, mdłości, ból głowy, zawroty głowy. Codziennie miewam uścisk żołądka i nudności... Czy może być to nerwica? Robiłam badanie krwi na tsh, glukoze i morfologię wyniki są dobre. Proszę o odpowiedź bo nie wiem co mam już robić...
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Jak ustrzec się przed chorobą niedokrwienną serca?

Choroba niedokrwienna serca może doprowadzać do bolesnej dusznicy oraz zawału mięśnia sercowego. Wraz ze swoimi podtypami, stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w krajach zachodnich. O tym, jak ustrzec się przed wystąpieniem tego schorzenia, opowiada prof. Tomasz Pasierski, kardiolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nerwica objawia się na wiele sposobów. Wśród nich mogą wystąpić duszności, kołatanie serca, bóle czy zawroty głowy oraz wiele innych objawów. Nerwica przyczynia się do spowolnienia procesu trawienia, dlatego osoby cierpiące na tę dolegliwość często odczuwają nudności czy niestrawności.

Ucisk żołądka, który Pani codziennie odczuwa to najprawdopodobniej skurcze, które niestety mogą doprowadzić do rozwoju wrzodów żołądka. Ważne więc, aby jak najszybciej rozpoczęła Pani leczenie i nie dopuściła do groźnych konsekwencji.

Zanim jednak rozpocznie Pani proces leczenia nerwicy należałoby wykluczyć inne schorzenia, które mogłyby dawać wyżej wymienione choroby. Dobrze więc, aby poszerzyła Pani diagnostykę np. o USG jamy brzusznej oraz inne badania, które zleciłby lekarz rodzinny. Jeśli badania nie pokażą żadnych niepokojących zmian, to przyczyną najprawdopodobniej jest nerwica. Wówczas proszę odwiedzić psychologa lub psychoterapeutę. Poddanie się psychoterapii pozwoli zrozumieć Pani mechanizmy prowadzące do uciążliwych objawów oraz w konsekwencji poczuć się lepiej.

Więcej na temat nerwicy przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/nerwica.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty