Duszności, osłabienie i płaczliwość u dziecka

Dziecko kaszle od marca tego roku.Pływając na basenie miała duszności, więc podano jej tlen.Na wf-je szybko traci siły. Gdy się boi (nawet tego czego teoretycznie nie powinna) jest jej słabo,brakuje jej tlenu i płacze. Ostatnio często przebywa w schronisku. Bardzo to lubi. Co mam zrobić ?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez zbadania dziecka trudno udzielić porady. Proszę zrobić morfologię i udać się do lekarza aby wykluczyc podstawowe kardiologiczne i pulmonologiczne przyczyny duszności. Nie wiem czy chodzi o córkę czy syna, ale u dziewczat w tym wieku często występuje duszoność na "tle nerwowym" może jakieś stresy w szkole?