Jak pomóc dziecku któremu śnią się koszmary?

Witam czy powinnam udać się z córką do specjalisty jeśli często się boi i przychodzi w nocy bo albo nie może zasnąć albo śnią jej się koszmary. Ostatnio nie mogła zasnąć bo wydawało jej się że nie może oddychać. Panicznie boi się burzy.. Córka ma 11 lat.

Warto rozważyć wizytę u psychologa. Poza tym polecam książkę: "Zintegrowany mózg, zintegrowane dziecko". Jest tam rozdział opisujący jak radzić sobie z lękami nocnymi u dzieci.