Duszności przy alergiach i wysiłku

Witam. Mam alergie na kurz, sierść psa i kota oraz astmę ale nigdy nie miałem duszności, gram w piłkę i podczas wysiłku też nie miałem duszności, od miesiąca mam psa w domu, a od 2 tygodni duszności, budzę się w nocy wtedy raz w ciągu dnia raz i teraz po 20 min dużego wysiłku, ale to nie jest tak że odrazu muszę przestać, mogę grać dalej ale ciężej mi się oddycha, czy jest to spowodowane psem ? Czy to jakieś pogorszenie mojej astmy ? I czy dalej będę mógł uprawiać sport ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyczyna może być zarówno alergia na sierść psa, która może stanowić czynnik wyzwalający dla duszności lub samo w sobie zaostrzenie astmy. Wskazana jest modyfikacja leczenia astmy. Należy zgłosić się kontrolnie do pulmonologa/internisty, który zajmował się dotychczasowym leczeniem.