Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duszności a kondycja

Witam! Mam 18 lat. Od jakiegoś czasu mam duszności, które mi przeszkadzają. Nie są to może aż takie duszności, że nie mogę oddechu złapać, ale utrudniają mi go. Gram w amatorskim klubie w nogę, ale ostatnio tak jakbym miał mniejszą kondycje. Jest czas, że jest dobrze, ale nie tak jak kiedyś. Przed meczem podbieram leki na astmę, żeby móc biegać cały mecz. Nie mówię o tym rodzicom, gdyż kazali by mi zerwać ze sportem. Nie mam udokumentowanej astmy, ale wcześniej jeździłem na odczulania na alergie. Piszę do Pani, aby dowiedzieć się w jaki sposób mogę wyrobić kondycje z dusznościami i czy muszę zażywać te leki? Z góry dziękuję. Witam! Mam 18 lat. Od jakiegoś czasu mam duszności, które mi przeszkadzają. Nie są to może aż takie duszności, że nie mogę oddechu złapać, ale utrudniają mi go. Gram w amatorskim klubie w nogę, ale ostatnio tak jakbym miał mniejszą kondycje. Jest czas, że jest dobrze, ale nie tak jak kiedyś. Przed meczem podbieram leki na astmę, żeby móc biegać cały mecz. Nie mówię o tym rodzicom, gdyż kazali by mi zerwać ze sportem. Nie mam udokumentowanej astmy, ale wcześniej jeździłem na odczulania na alergie. Piszę do Pani, aby dowiedzieć się w jaki sposób mogę wyrobić kondycje z dusznościami i czy muszę zażywać te leki? Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witam,

Konieczna jest diagnostyka w kierunku astmy. Nie lekceważ tego, ponieważ może to poważnie zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu, co-jak się na pewno domyślasz- nie pozostanie bez wpływu na uprawianie sportu. Nie przesądzam, że masz astmę, jednak prawdopodobieństwo jest wysokie. Pamiętaj, że im wcześniejsze rozpoznanie, a co za tym idzie wdrożenie leczenia, tym większa szansa na dobrą kontrolę choroby. Nie wiem, czy będziesz mógł uprawiać intensywny sport, jednak odpowiednio dobrana terapia daje szanse na prowadzenie aktywnego życia.
Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy