Duszności, silny obrzęk dłoni i twarzy oraz spadek ciśnienia po użądleniu przez osę

Witam.8 lat temu gdy miałam 11 lat byłam 3 dni w szpitalu po urządzeniu przez ose wystąpiły wtedy u mnie duszności, silny obrzęk dłoni i twarzy i lekki spadek ciśnienia, pani doktor mówiła wtedy ze jestem uczulona jednak testów mi mama nie zrobiła, czy po 8 latach jest możliwość że już nie jestem uczulona i czy testy by to wykryly, czytałam że już po 4 latach od urządzenia testy nie wykrywaja, w takim razie gdyby mnie osa urządlila miała bym czekać na jakieś objawy czy obrazu na pogotowie jechac

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza alergologa i konieczne jest wykonanie testów alergicznych. Co do użądlenia to zawsze lepiej pojawić się u lekarza.