Duża ilość bezbarwnej, bezwonnej i wodnistej wydzieliny w 33 tc

Jestem w 33tc. W czwartek miałam założony pessar, brałam clotrimazol, w badaniu dzień po wszystko było ok. Po powrocie do domu zauważyłam dużo bezbarwnej, bezwonnej, wodnistej wydzieliny. Czy to mogły być sączące się wody? Teraz ilość się unormowała, dzidzius ma stałe tętno ok 140, rusza się b. dużo jak zawsze. Dziękuję za odpowiedź

Elżbieta Rhone

Witam,
zazwyczaj w ostatnich tygodniach ciąży zwiększa się ilość wydzieliny, czasem jest ona na tyle wodnista, że może być pomylona z płynem owodniowym. Jeśli podejrzewa Pani, że płyn mógł odpłynąć to warto wykonać USG żeby sprawdzić ilość płynu owodniowego. Pomocna może być także tzw. próba barwna.