Duża senność i nadwaga a choroby tarczycy

Czy jeśli bardzo dużo śpię nawet 15-20 godzin na dobę, cierpię również na nadwagę to czy powinnam wykonać badania na tarczycę? Dodam że jestem pełnoletnia, czy takie badania są płatne i gdzie je wykonać. Nie mam cukrzycy, badano mnie pół roku temu.

Witam, jeśli cukrzyca jest wykluczona, to proszę zbadać koniecznie tarczycę. Faktycznie, przy jej niedoczynności człowiek jest senny, ma spowolniony metabolizm, co powoduje tycie. Badania powinien zlecić lekarz rodzinny, jeśli nie, trzeba zrobić prywatnie. Takie badania można zrobić praktycznie w każdym punkcie pobrań, wykonuje się je z krwi. Pozdrawiam