Dwie przepukiliny międzykręgowe

Witam.Mam dwie przepukiliny międzykręgowe jedna z lewej druga daleko prawobocznie posunięta obydwie uciskające na worek oponowy i nerwy rdzenia kręgowego,miewam okresowe problemy z nietrzymaniem moczu,miewam bardzo silne bóle placów jetem w tym roku już po czterech fizykoterapiach i ból ustępuje tylko na okres około 3 tyg potem wszytsko zaczyna się od nowa.Czy w moim przypadku konieczna jest operacja?

Witam,
operacja do rozważenia, skoro nie ma konkretnej ulgi. Odnośnie nietrzymania moczu, czy ono pojawia się wtedy co ból w plecach?jak najbardziej moze miec związek z problemem w kręgosłupie. Nie wiem na jakiej wysokości jest problem i jak głebokie są wypukliny, czy ból promieniuje do kończyny dolnej?Fizykoterapia to zabiegi wyciszające ból, ale nie leczące. To zabiegi doraźne. Polecam wizyte u fizjoterapeuty, terapię manualną, ocenę wydolności mięśni dna miednicy, ćwiczenia indywidualne. Myślę, że można jeszcze powalczyć, zanim zdecyduje się Pani na zabieg.
Pozdrawiam

Witam,
przed ostateczną decyzją warto skonsultować się z fizjoterapeutą. Dobrą metodą diagnostyczną jest metodą McKenzie, polecam poradzić się dobrego fizjoterapeuty pracującymi tą metodą. Operacja jest ostatecznością, jednak u Pani objawy nietrzymania moczu mogą przesądzić sprawę.