Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dwie przepukiliny międzykręgowe

Witam.Mam dwie przepukiliny międzykręgowe jedna z lewej druga daleko prawobocznie posunięta obydwie uciskające na worek oponowy i nerwy rdzenia kręgowego,miewam okresowe problemy z nietrzymaniem moczu,miewam bardzo silne bóle placów jetem w tym roku już po czterech fizykoterapiach i ból ustępuje tylko na okres około 3 tyg potem wszytsko zaczyna się od nowa.Czy w moim przypadku konieczna jest operacja?
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam,
operacja do rozważenia, skoro nie ma konkretnej ulgi. Odnośnie nietrzymania moczu, czy ono pojawia się wtedy co ból w plecach?jak najbardziej moze miec związek z problemem w kręgosłupie. Nie wiem na jakiej wysokości jest problem i jak głebokie są wypukliny, czy ból promieniuje do kończyny dolnej?Fizykoterapia to zabiegi wyciszające ból, ale nie leczące. To zabiegi doraźne. Polecam wizyte u fizjoterapeuty, terapię manualną, ocenę wydolności mięśni dna miednicy, ćwiczenia indywidualne. Myślę, że można jeszcze powalczyć, zanim zdecyduje się Pani na zabieg.
Pozdrawiam

0

Witam,
przed ostateczną decyzją warto skonsultować się z fizjoterapeutą. Dobrą metodą diagnostyczną jest metodą McKenzie, polecam poradzić się dobrego fizjoterapeuty pracującymi tą metodą. Operacja jest ostatecznością, jednak u Pani objawy nietrzymania moczu mogą przesądzić sprawę.

Fizjoterapeutka, masażystka i instruktorka fitness.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy