Dwumiesięczna przerwa w przyjmowaniu tabletek a skuteczność

Miałam dwa miesiące przerwy w przyjmowaniu tabletek. Po dwóch miesiącach w pierwszy dzień okresu zażyłam pierwszą tabletkę. Czy jestem chroniona od tego pierwszego dnia, czy może powinnam stosować dodatkowe formy zabezpieczeń?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy prawidłowym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych zabezpieczenie jest skuteczne od pierwszego dnia stosowania preparatu. Jednakże ze względu na niedawne stosowanie i przerwanie antykoncepcji hormonalnej proponuję dodatkowe zabezpieczenie na okres 1 tygodnia, ponieważ naruszona równowaga hormonalna po doustnych środkach antykoncepcyjnych trwa około 6 miesięcy.

Pozdrawiam