Dyskomfort w klatce piersiowej po przyjęciu Pulmicortu

Witam Leczę się u pulmunologa (FEV 1- 78%)ostatnio odstawił mi Symbicort i zalecił brać tylko Pulmicort, (po zażyciu wziewu doraznego czuje się gorzej, mam dyskomfort w klatce)zauważyłem ze mam płytszy oddech i szybciej się męczę.Czuje tez ból wzdłuż szyi, pod pachami (tez czuje cieplo), na klatce i plecach, który nasila sie przy kichnięciu czy kasłaniu. Boli też w skroniach i u nasady nosa.Badania serca mam dobre łącznie z testem wysiłkowym. Od czego mogą być te dolegliwości? Z góry dziękuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy są dość niespecyficzne, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by tylko na tej podstawie postawić konkretną diagnozę. Jeśli jednak objawy pojawiły się po odstawieniu Symbicortu, może być to wynik patologii układu oddechowego. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.