Dyskomfort w klatce piersiowej podczas oddechu a refluks żołądkowy i astma

Witam,mam refluks żołądkowy i astmę (spirometria dobra), zauważyłem że po niewielkim wysiłku czy głębszym oddechu robi mi się dyskomfort w klatce (w okolicach mostka) czuje ciepło głownie na twarzy i mam jakby duszność (na która nie działa dorażny wziew) i oddycham płytko, bo głębszy oddech to pogarsza.Ściska mnie tez wtedy u nasady nosa i dretwieje twarz. Czasem czuje taki mimowolny oddech, niezalezny ode mnie (wiem ze to brzmi dziwnie). Jaka może być tego przyczyna, serce mam zdrowe pzdr

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. Wśród przyczyn somatycznych prawdopodobne wydają się być schorzenia układu krążenia, np. zaburzenia rytmu. Sugeruję wykonanie EKG. Jeśli wyniki wszystkich badań będą prawidłowe, proszę pomyśleć o psychogennym pochodzeniu objawów.