Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dysplazja - czy warto powtórzyć badanie USG w celu potwierdzenia diagnozy?

Chciałabym się dowiedzieć, co oznaczają „znaczne zmiany dysplastyczne” w piersiach, czy mogą być spowodowane kilkuletnią antykoncepcją hormonalną? Mam 27 lat, czy te zmiany mogą się cofnąć? Czy warto powtórzyć badanie USG w celu potwierdzenia diagnozy?

27 LAT ponad rok temu

Przyczyny czerniaka

Czerniak to bardzo niebezpieczny nowotwór skóry. Może rozwijać się niepostrzeżenie. Jakie są przyczyny czerniaka? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam serdecznie,

Zmiany dysplastyczne w piersiach zaliczają się do łagodnych zmian zwyrodnieniowych tkanki piersi. Więcej na ten temat znajdzie Pani w artykule http://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-mastopatia

Zmiany dysplastyczne zwykle spowodowane są zaburzeniami równowagi hormonalnej w organizmie oraz innymi czynnikami, których wpływ nie został jeszcze dobrze udokumentowany (wpływ diety, palenia tytoniu itp).

Stosowanie dobrze dobranej antykoncepcji hormonalnej nie wpływa na wytworzenie się w piersiach zmian zwyrodnieniowych, gdyż w zasadzie to leki te powodują stabilizację hormonalną w organizmie.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy