Dysplazja koilocytarna średniego stopnia w wyniku histopatologicznym

W kwietniu miałam robioną cytologię, ponieważ wynik wyszedł źle skierowano mnie na kolposkopię. Pobrano wycinki z szyjki macicy terczy cz. pochwowej.Wynik hist. pat wykazał:dysplazja koilocytarna średniego stopnia(cin-2) w nabłonku metaplastycznym w dwóch z czterech fragmentów szyjki macicy.Cechy infekcji hpv p 16 .Lekarz prowadzący kazał mi pół roku poczekać i ponownie zrobić cytologięi sprawdzić czy zmiana się przypadkiem nie zmniejszyła, miałam stawić się w grudniu. Co Pan sądzi o tym?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.