Dysplazja średniego stopnia oraz HPV 52

Witam, W 2006 r. Miałam stwierdzoną dysplazję średniego stopnia oraz HPV 52 i na tej podstawie konizcję szyjki macicy. Obecnie mam dwójkę dzieci (5 lat i drugie dziecko 4 miesiące)oraz męża. Chciałabym wiedzieć czy mogłam zarazić dzieci HPV i jakie mogą być tego konsekwencje dla takich maluchów?Czy z wirusem będę żyć już zawsze czy np. Fakt że upłynęło już 10 ma znaczenia dla wirusa że jest słabszy bądź może go już nie ma?Dodam że badam się systematycznie i na razie wszystko jest ok.

Aleksander Ropielewski

Wirus przenosi się na drodze kontaktów seksualnych dlatego nie mogła Pani zarazić dzieci. Wirus pozostaje w organizmie w formie uśpionej.