Dziecięce porażenie mózgowe u dziecka urodzonego w 28. tygodniu ciąży

Witam-moja wnuczka urodziła się w 28 tyg.ciąży,zdiagnozowano u niej dziecięce porażenie mózgowe-w b.małym stopniu-jest intensywnie rehabilitowana.Niepokoi mnie fakt iż nie gaworzy -skończyła 5 m-cy.Słyszy bo gdy do niej mówimy odwraca głowę w naszą stronę.Jak sprawdzić czy wszystko jest ok ?

Witam

Rozwój mowy u dzieci z porażeniem mózgowym może być opóźniony. Dodatkowo Wnuczka urodziła się jako wcześniak, a to także ma ogromny wpływ. Dziecko powinno koniecznie znaleźć się pod opieką logopedy - specjalisty od wczesnej interwencji. Często tacy specjaliści działają w ośrodkach wczesnej interwencji, proszę poszukać w swojej okolicy.
Rehabilitacja fizyczna oraz usprawnianie mowy powinno być prowadzone u dziecka równolegle.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl