Proces gojenia rany na nosie a ćwiczenia na siłowni

Dziękuję, otrzymałem od Pana odpowiedź. I jeszcze mam jedno pytanie odnośnie blizny na nosie, czy od pierwszego czerwca mógłbym uczęszczać na siłownię? Jeżeli tak, to czy będzie się coś działo z tą raną, czy to nie będzie miało wpływu na dalszy przebieg gojenia i jak mogę to czy miałbym jakoś to zabezpieczyć na czas ćwiczenia, np. jakimś opatrunkiem i co stosować na tę ranę? Bo na chwilę obecną stosuję Octenisept i czy mam jakiś antybiotyk brać? Jaki najlepiej, bo z rany sączy się trochę żółtawa wydzielina. Dziękuję.

Oczywiście nie ma problemu, żeby Pan mógł korzystać z siłowni od 1 czerwca. Z raną na pewno nie powinno się nic stać. Przebieg gojenia powinien być prawidłowy. Takiej ziarninującej rany nie trzeba niczym zabezpieczać. W czasie ćwiczeń, gdy pot dostawałby się do rany należałoby ją częściej odkażać np. Octeniseptem, jaki Pan posiada. Nie ma potrzeby stosowania żadnych antybiotyków tylko należy uważać, aby rana nie ulegała zabrudzeniu.