Dzień cyklu a wykonanie badania USG przezpochwowego

witam, ile przed usg ginekologicznym transwaginalnym, które ma być wykonane w celu potwierdzenia plodnosci można współzyc? w którym dniu cyklu należy wykonać takie badanie? pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie ma ograniczeń w ilości dni po stosunku przed badaniem. Aby ocenić czy występuje owulacja trzeba je wykonać w spodziewanym jej dniu. Nie podała Pani długości i regularności cykli dlatego trudno powiedzieć.
Pozdrawiam