USG w celu stwierdzenia PCOS a dzień cyklu

Dzień dobry, mam stwierdzoną hiperprolaktynemię czynnościową. Endokrynolog zalecił wykonać usg ginekologoczne w połowie cyklu pod kątem pcos. Jednak z tego, co czytam takie usg powinno zostać wykonane na samym początku cyklu (między 2 a 5. dniem). Kiedy powinnam wykonać badanie?

Magdalena Mroczek

USG ginekologiczne w przypadku PCOS wykonuje się w pierwszych dniach cyklu (2-5 dzień). U kobiet niemiesiączkujących lub z bardzo wydłużonymi cyklami, czas badania jest bez znaczenia.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę się stosować do zaleceń endokrynologa. Pozdrawiam.