Dziurki w obu uszach od urodzenia u 4-latka

Mój syn od urodzenia na obu uszach ma zmiany w formie dziurek po kolczyku w której raz na parę dni pojawia się płyn lub biała wydzielina. Syn ma już 4 latka. Co to jest ? Czy jest to niebezpieczne i czy należy to leczyć ? Zmiana ta jest od urodzenia, często wyciskam z tych dziurek płyn przeźroczysty lub białą kluskę. Obecnie coś się przyblokowało i małżowina jest spuchnięta, i boli. Od lekarza mam maść Mupirox. Czy ta maśc tutaj pomoże? Co robić? Czy te dziurki już zostaną do końca życia ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zastosować zaleconą maść. W przypadku braku poprawy konieczna będzie wizyta kontrolna.