Dziwna narośl na skórze napletka

Witam, mam taki problem. Otóż, na skórze napletka mam narośl (mam już ją odkąd pamiętam, może nawet 10 lat, ale była mniejsza), która teraz jakby się powiększyła. Jest twarda, ruchoma i najbardziej widoczna po ściągnięciu albo naciągnięciu skóry na napletku. Jest tam również taki czopek, który chciałby pęknąć. Nie boli to, nie swędzi, tylko teraz jakby się powiększyło. Załączam zdjęcia, proszę o pomoc, co to może być? Dodam, że mam 29 lat. http://imageshack.us/photo/my-images/406/dscf0814h.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/249/dscf0813v.jpg/

Niestety, ale zdjęcia zmiany napletka są już niedostępne. Być może zmiana jaką Pan opisuje jest zaczopowanym gruczołem łojowym jakich dużo w tej okolicy ciała czyli tak zwanym prosakiem. Zmiana ta jest niegroźna i poza defektem kosmetycznym nie daje żadnych powikłań. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z urologiem lub dermatologiem. Zmiany takie można usuwać klasycznie chirurgicznie lub też laserowo. Wszystko dokładnie wytłumaczy po bezpośrednim badaniu urolog lub dermatolog.