Dziwne krosty w okolicach odbytu i jąder - kłykciny?
Witam! Chciałbym się dowiedzieć co mi dolega i co dalej z tym fantem zrobić. Otóż pod koniec czerwca wyczułem w okolicach odbytu, jąder 3 małe krostki. Były one miękkie, nie swędziały, nie bolały. Po prostu były. Dlatego też nie zgłosiłem się do lekarza. Potem pojechałem na ubóz i w trakcie obozu, w okolicach 21 lipca, zauważyłem krew na bieliźnie. Okazało się, że zostały dwie krosty. Jedna większa, sina, druga wyglądała trochę jak miejsce po zastrzyku. Oto zdjęcie: http://imageshack.us/photo/my-images/97/dsc00266bw.jpg/ Troche sie to podgoilo i oto kolejne zdjecie nastepnego dnia: http://imageshack.us/photo/my-images/17/dsc00302ga.jpg/ Nie bolało mnie, jednak potem zaczęło trochę swędzieć, jednak szybko przeszło. I następnie nic się z tym nie działo, tylko wygląd tego czegoś ulegał zmianie. 25.07: http://imageshack.us/photo/my-images/705/dsc00337ff.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/688/dsc00339j.jpg/ 28.07: http://imageshack.us/photo/my-images/195/dsc00329rm.jpg/ 01.08: http://imageshack.us/photo/my-images/832/dsc00330f.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/32/dsc00331ek.jpg/ Mam wrażenie, że to zaczyna mi się goić, znikać, jednak nie chcę tego tak zostawiać. Co zrobić? Co to może być? Do jakiego lekarza iść? Jakie leki stosować i czy są jakieś domowe sposoby na to albo leki bez recepty? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Leczenie grzybicy
Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.
Witam serdecznie!
Na wstępie chcę zaznaczyć, że zdjęcia nigdy nie oddają w pełni charakteru zmiany i nie mogą stanowić podstawy rozpoznania. Wydaje się, iż zmiany te mają charakter zapalny i są związany z zatkaniem ujść gruczołów łojowych.Przemawia za tym samoistne przechodzenie stanu zapalnego (zaczerwienienie) oraz stosunkowo szybka przemiana morfologiczna zmiany. Zdjęcie nie jest jednak dostatecznie naświetlone, by móc dokładniej ocenić charakter zmiany.
Załączone zdjęcia nie przedstawiają kłykcin kończystych.
Najlepszym dla Pana rozwiązaniem będzie wizyta u dermatologa, który ma doświadczenie w leczeniu chorób skóry, a przede wszystkim będzie miał możliwość dokładnego obejrzenia zmian. Jeśli nadal nie odczuwa Pan żadnych dolegliwości związanych ze zmianami to do czasu wizyty u specjalisty najlepiej nie stosować żadnych preparatów bez recepty ani innych domowych sposobów leczenia, by nie zatrzeć właściwego charakteru zmiany.