Co oznacza dziwny guzek na łopatce?

Witam, jakieś 6 miesięcy temu pojawił się u mnie mały guzek na łopatce. Wcześniej nie bolał i był miękki. Teraz bardzo mnie boli i urósł. Moje pytanie - co to za guzek? Niżej przesyłam dwa zdjęcia: http://imageshack.us/photo/my-images/62/dsc00564dw.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/43/dsc00566hs.jpg/

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Po zapoznaniu się z załączonymi zdjęciami można wysunąć podejrzenie, że zmiana ma charakter zastoinowy w obrębie mieszków włosowych. Tego typu zmiany nazywane są kaszakami. Zmiany te mogą mieć różną spoistość, od miękkiej do bardzo twardej. Ze względu na lokalizację zmiany diagnostyka różnicowa jest mocno ograniczona. Należy jednak w pierwszej kolejności dokładnie ją obejrzeć oraz ocenić jej strukturę i przesuwalność względem podłoża.
Taką możliwość będzie miał niewątpliwie lekarz rodzinny oraz dermatolog. Po potwierdzeniu wstępnych przypuszczeń wskazane będzie chirurgiczne usunięcie zmiany. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa kilka minut.

Pozdrawiam