Ciemnoczerwona plamka na penisie

Dzień dobry, od już długiego dość czasu na skórce mojego penisa znajduje się ciemno-czerwona plamka. Nie jest duża, nigdy nie piekła, nie swędziała ani nic, nie wydaje mi się też żeby kiedykolwiek zwiększyła swą objętość, choć jeśli robiła to powoli to rzeczywiście mogłem tego nie zauważyć. Na śladzie nie znajdują się krostki ani bąble. Masturbuję się nieco częściej niż bym chciał, ale nie wiem w jaki sposób mogłoby to mieć wpływ. Czy powinienem się tym martwić? Czy też może jest to po prostu jakieś podrażnienie stare/blizna?

Załączam dwa zdjęcia, niestety nie mam możliwości lepszej jakości. http://imageshack.us/photo/my-images/826/zdjcie0116i.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/692/zdjcie0118t.jpg/

Witam!

Niestety jakość załączonych zdjęć utrudnia dokładną ocenę zmiany skórnej. Nie określił Pan również dokładnie czasu utrzymywania się zmiany. Na podstawie wywiadu i ogólnego zarysu zmiany wydaje się, że zmiana może mieć charakter wypryskowy. Czynniki mechaniczne np. częsta masturbacja może mieć związek z utrzymywaniem bądź powstaniem zmiany. Ogólnie wydaje się, że zmiana nie powinna mieć podłoża infekcyjnego. Proponuję zgłosić się do dermatologa w celu dokładnej oceny zmian i ewentualnego zastosowania leczenia. W tej chwili trudno powiedzieć cokolwiek więcej, warto ograniczyć masturbację, szczególnie jeśli pojawił się problem uzależnienia.

Pozdrawiam serdecznie!