Dziwne uczucie duszności - to astma?

Witam, jakiś czas temu złamałem nogę, podczas złamania bylem na diecie białkowej i jadłem duże ilości leków. Po odstawieniu i zdjęciu gipsu (czerwiec 2010) występuje u mnie około raz dziennie lub rzadziej uczucie jakby banka powietrza szła mi przez przełyk i nie mogła się sama wydostać, towarzyszy temu lęk i paniczny strach. Mailem wszystkie badania, tarczycy, serca, alergiczne, krew i spirometrię i wszystko ok. Może to być astma nerwicowa, bo miałem wcześniej duszności nocne, później dzienne na tle nerwowym? To uczucie występuje najczęściej jak się stresuję, ale czasem jest też w stanie całkowitego spokoju, jakby coś od żołądka szło do gardła i nie mogło się wydostać, muszę to odkasłać lub otworzyć usta. Dzięki.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witam serdecznie.

Nie da się jednoznacznie określić bez badania pacjenta co jest przyczyną dolegliwości.
Rzeczywiście emocje mogą mieć ogromny wpływ na objawy. Raczej nie łączyłbym ich z astmą.

Proszę zastanowić się nad wizytą u psychologa, lekarz rodzinny powinien wskazać gdzie istnieje możliwość skorzystania z takiej pomocy.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty