Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka może być przyczyna tego kaszlu? Czy to astma?

Witam. Jestem kobietą mam 31 lat. Od roku męczy mnie kaszel. Kaszel wystąpił po miesiącu palenia papierosów i utrzymuje się do teraz. Kaszel mam szczególnie z rana i w ciągu dnia także, jest suchy, nieproduktywny. Od czasu do czasu mam duszności (uczucie jakby mi coś na piersiach siedziało), jestem osłabiona, czasami pobolewa mnie także w klatce piersiowej. Papierosów już nie palę. Miałam wykonane badania, tj. rtg klatki piersiowej, badanie krwi i spirometrię, badania wyszły dobrze, a także ze strony laryngologicznej nic nie wykazało. Lekarz rodzinny przepisał mi F*** lecz biorę go krótko i na razie nie widać poprawy. Jaka może być przyczyna tego kaszlu? Jakie powinnam jeszcze wykonać badania? Czy to może być astma jeżeli nie mam typowo duszności takich jak występują przy astmie i spirometria nic nie wykazała? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Witam.

Prawidłowa spirometria oraz brak reakcji na przepisany lek przemawiają przeciwko astmie. Mam zbyt mało informacji by móc stwierdzić, czy pozwalają na jej wykluczenie. W sytuacji trudności postawienia diagnozy wskazana będzie konsultacja pulmonologiczna.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy