Trudno powiedzieć ponieważ nie wiem czy przy tym trzyma Pani odpowiednią dietę, jeśli chodzi o brzuch to owszem można sobie poprawić jego wygląd kilkoma miesiącami ćwiczenia ale on tak jak całe ciało zawsze wymaga regularnych cwiczen i dobrej zdrowej diety.Więc radze być wytrwałym i dążyć do swojego celu cały czas, nie poddawać się
Nie mówię,że będzie łatwo, mówię ,że będzie warto!
Witam serdecznie,
Na początku gratuluje dbania o aktywność fizyczną!! Jest to bardzo ważne, ponieważ 70% sukcesu w walce o piękną sylwetkę stanowi dieta zaś 30% aktywność fizyczna.
Efekty ćwiczeń są kwestią bardzo indywidualną. U jednych osób widać różnicę bardzo szybko a u innych osób wymaga to dłuższej pracy. Nie poddaje się Pani i ćwiczy wytrwale oraz systematycznie a za jakiś czas z pewnością Pani wysiłek zostanie wynagrodzony:)
Aby przyspieszyć efekty może Pani dołączyć ćwiczenia z obciążeniem. Do ćwiczeń Mel B może Pani dołączyć inne treningi dostępne również na YT. Należy mieszać różne treningi gdyż po pewnym czasie mięśnie sie przyzwyczajają i efekty sa słabsze.
Poza treningami należy zadbać o odpowiednią dietę. Powinna Pani pamiętać o regularności posiłków, należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Pije Pani 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia.
Zrezygnuje Pani z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Wybiera Pani chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Zjada Pani dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.
Pamięta Pani iż trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. Po treningu należy dostarczyć węglowodany proste, łatwo przyswajalne np banan oraz białko (ok 20-30min po treningu) a następnie zjeść węglowodany złożone i łatwo przyswajalne białko czyli np chuda ryba czy kurczak w celu uzupełnienia strat glikogenu i odbudowy uszkodzeń struktur włókien białkowych. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Wyrzeźbienie mięśni brzucha – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Sposoby na zmniejszenie brzucha u mężczyzny – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Brak efektów odchudzania u 20-latki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odżywianie i trening mięśni brzucha – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Ćwiczenia na płaski i umięśniony brzuch u 19-letniej dziewczyny – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak poprawić przemianę materii? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Wzdęty i powiększony brzuch – odpowiada Mgr Patrycja Kłósek
- Prośba o propozycję jadłospisu dla mężczyzny chcącego schudnąć 7 kg – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odchudzanie brzucha i oponki bez efektu jojo – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Ćwiczenia fizyczne i dobrana dieta na płaski brzuch – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska