Ekstrakcja górnej czwórki

Witam, mam pytanie czy lekarz stomatolog - w poradni stomatologicznej,(nie chirurg) może podjąć się usunięcia górnej 4-ki otwartej,trochę ''ukruszonej''? dostałem receptę na antybiotyk ponieważ odczuwam bóle i jest podobno stan zapalny,mam zgłosić się na usunięcie- boję się, ponieważ parę lat temu stomatolog ogólny źle usunął podobnego zęba ,pozostawił mi korzenie, czy zaufać lekarzowi? Pozdrawiam

Witam serdecznie,
W większości przypadków stomatolodzy ogólni nie powinni mieć problemów z usunięciem tego typu zęba. Jednak nie każdy podejmuje się zabiegów usuwania zębów, dlatego warto jednak zgłosić się do stomatologa, który zajmuje się tym na co dzień. Szczególnie jeśli ząb znajduje się w stanie zapalnym, ponieważ po usunięciu zęba jest wtedy często niezbędne wyłyżeczkowanie zmian powstałych przy zębie.

Zaufanie do lekarza to podstawa, a lekarz powinien tak postępować żeby tych relacji nie popsuć. Jeżeli lekarz uważa, że sobie poradzi, a Pan chce żeby to on wykonał potrzebny zabieg nie widzę problemu.