Epilepsja a ADHD u dziecka

witam moj syn ma adhd jest z nim kiepsko do tego ma wade wrodzona heterotopie istoty szarej podwysciolkowej stad epilepsja ma problem z pamiecia szybko sie rozprasza jest nadaktywny ruchowo jest klotliwy nie umie dogadac sie z dziecmi w przedszkolu pani sie ciagle na niego skarzy nie mam juz sily bierze CRYSTAL MIND rispolept i depakine ma tez zaburzenia zachowania nie reaguje na polecenia doroslych ani nie reaguje na slowo NIE jest histeria IQ ma 91 Leitera pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że konieczne jest udanie się z dzieckiem do lekarza pediatry. Być może warto byłoby udać się z dzieckiem do lekarza psychiatry dziecięcego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Być może warto byłoby uczęszczać na terapię psychologiczna

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Zastanówcie się nad terapią eegbiofeedback. Wcześniej konsultacja u neurologa czy nie widzi przeciwskazania. Terapia stosowana jest przy padaczce oraz wycisza i poprawia koncentrację uwagi. Jednak ważna systematyczność np dwa razy w tygodniu i duża ilość treningów.
W domu i szkole zasady, konsekwencje, Podejście behawioralne i współpraca między domem i szkołą czy przedszkolem. Pani nie może się żalić na Wasze dziecko tylko sobie radzić przy użyciu odpowiednich strategii.