Torbiel szyszynki, heterotopia istoty szarej podwyściółkowej i AHDH

witam moj syn ma 7 lat wykryto torbiel szyszynki i ma w rezonansie wykryta tez wade wrodzona heterotopie istoty szarej podwysciolkowej w lewej bocznej bardzo sie martwie bo jest w przedszkolu integracyjnej 1.5 roku i sie gotowosc szkolna nie poprawia ma adhd z zaburzeniami zachowania bierze crystal mind moze eye q jest lepsze rispolept i depakine na padaczke szybko sie rozprasza panie sie ciagle na niego skarza IQ ma 91 w skali loitera szybko sie meczy przy pracach ma oslabione napiecie mięś.  i ma klopoty z pamiecia moj syn i strasznie sie martwie czy ta wada wrodzona heterotopia istoty szarej podwysciolkowej w lewej bocznej uderzy na intelektualnosc synka co to wogole jest ta heterotopia bo z tego jest ta padaczka mial drgawki ale po depakinie sie wyciszylo w EEG ma nadal zmiany koordynacja oko reka jest slaba rownowaga tez nie jezdzi nawet na rowerze i czy ta padaczke z tej heterotopii wylecze bo to jest wada wrodzona

Zachęcam Państwa do skorzystania z pomocy grupy wsparcia dla rodziców dzieci borykających się z trudnościami rozwojowymi lub skorzystania z pomocy psychologa. Zarówno wzmocnienie w roli rodzica, psychoedukacja jak i wskazówki dotyczące możliwości wspomagania rozwoju synka powinny pomóc w radzeniu sobie z codziennością. Dopytanie w placówkach o ich oczekiwania, a także prośba o pomoc w zorganizowaniu pomocy ma dodatkowo szanse zaowocować współpracą, która przynosi więcej korzyści.

Witam,

wspomaganie leczenia i rozwoju Synka wymaga działań systemowych, które obejmą wszystkie sfery rozwojowe: psychiczną, ruchową, koordynacji wzrokowo-ruchowej, mowy i kontaktów społecznych. Takie działania rehabilitacyjne wymagają czasu i cierpliwości by przynieść efekty w postaci poprawy funkcjonowania Synka w środowisku domowym, rówieśniczym, zwiększenie aktywności dziecka, poprawę jego pamięci, samooceny.
Istnieje kilka systemów wspierających w/w działania np:
terapia integracji sensorycznej, metoda Weroniki Sherborne , metoda dobrego startu

Polecam Pani literaturę i wsparcie merytoryczne dla rodziców na następujących stronach:

http://www.pstis.pl/pl/html/index.php?v2=block&str=podstrona_literatura_rodzice ;

http://www.ndt-bobath.pl/?page_id=77

http://www.martabogdanowicz.pl/metoda-dobrego-startu

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts