Epilepsja a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, lekarz ginekolog zaproponował mi ostatnio antykoncepcję i przepisał Elin. Nie wiem czy pamiętał, ale zapomniała mu przypomnieć że choruję na epilepsję i przyjmuję Vetirę 2 x dziennie po 750 gram. Czy mogę zażywać te leki razem? Czy nie wystąpi ryzyko zajścia w ciążę?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie stwierdzono interakcji między podanymi lekami. Dawka powyżej 1000 mg dziennie może wpływać na działanie tabletek antykoncepcyjnych więc polecam skontaktować się z lekarzem ginekologiem.