Epizod krwawienia i plamienia w ciąży

Witam. Mam 26 lat, ciąża pierwsza. Od 20 tc mam problem z krótką szyjką (24mm) - w 25 tc wystąpił epizod krwawienia, przez około tydzień po krwawieniu utrzymywały się plamienia, od których zaniknięcia minęło już dwa tygodnie. Na chwile obecną 28 tc, bez plamien, skurczow, szyjka zmniejszyla sie do 20 mm, jest w ksztalcie litety Y, nie jest miekka w badaniu ginekologicznym. Luteina 2×100 podjezykowo, lezenie. Czy jest duze ryzyko przedwczesnego porodu? Od incydentu krwawienia leze w szpitalu

Lek. Tomasz Budlewski

przy postępowaniu zgodnie z zaleceniami lekarza badajacego ryzyko jest duzo mniejsze.