Escapelle po 40. godzinach od zbliżenia a szanse na zajście w ciążę

Witam. Mam pytanie odnośnie tego, czy jest szansa na zajście w ciążę. 12.03 miałam pierwszy dzień miesiączki, 16.03 wzięłam pierwszą tabletkę atywia. 19.03 doszło do zbliżenia z partnerem (tego dnia wzięłam już 4 tabletkę). 40 godzin później wzięłam również tabletkę escapelle.

Renata GrzechociĹska

Pierwsza tabletka została przyjęta z opoznjew, co mogło doprowadzić do obniżenia skuteczności, jednak w Pani przypadku według mnie ryzyko ciąży jest małe.