Etruska akrylowa a wpływ na uzębienie

witam zrobiłem sobie zwykłą etruske wyjmowaną akrylową na haczyki ponieważ nie mam 2 zębów 4 i 5 górnej na nic innego mnie nie stać dziś się dowiedziałem ze te haczyki bardzo niszczą zęby czy jest to prawda?jesli tak na czym polega to zniszczenie zębów? moze lepiej zrezygnować i zostać jednak bez tych dwóch zębów ale czy zęby mi się nie przesuną wtedy w miejsce luki ? czy tylko u młodych osób sie przesuwają? mam 37 lat .dziękuje za wszystkie porady

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do stomatologa i kierować się jego zaleceniami. W Łodzi jest duży instytut stomatologii więc proponuję się tam udać.