Ewentualne powody braku krwawienia

Witam, przez około rok stosowalam microgynon, po dwóch miesiącach przerwy ponownie powrocilam do wyzej wymienionego srodka antykoncepcyjne go. Zgodnie z ulotka przyjelam pierwsza dawke w piewrszym dniu okresu. Dzisiaj mija 4 dzien przerwy po zakonczonym opakowaniu a krwawienia brak. Wykonalam w dniu dzisiejszym test (nie z porannego moczu) i wyszedl negatywny. Nie opuściłam zadnej tabletki w ciagu 21 dni. Jaki moze byc ewentualny powod braku krwawienia?i czy powinnam powtorzyc test? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Krwawienie powinno się pojawić dowolnego dnia podczas 7dniowej przerwy. Póki co proszę zatem cierpliwie poczekać.