Ewentualne skutki uboczne leczenia biologicznego przy chorobie

WITAM CHCIAŁAM ZAPYTAĆ JAKIE SĄ EWENTUALNE SKUTKI UBOCZNE LECZENIA BIOLOGICZNEGO CHORUJĘ NA CROHNA OD TRZECH LAT JESTEM PO CZĘŚCIOWEJ RESEKCJI JELITA CIENKIEGO I PO STERYDOTERAPII ENCORTONEM ORAZ PO PIERWSZEJ DAWCE BIOLOGICZNEGO PRZEDE MNĄ DRUGA I KOLEJNE NIESTETY MARTWIĄ MNIE SKUTKI UBOCZNE Z KTÓRYMI ZAPOZNALI MNIE LEKARZE PRZED ROZPOCZĘCIEM TEGO RODZAJU LECZENIA ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ ŻE W DANYM MOMENCIE JEST TO JEDYNY SPOSÓB LECZENIA KTÓRY MOŻE MI POMÓC I DZIĘKI KTÓREMU MOGĘ ODSTAWIĆ STERYDY

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

leczenie biologiczne może wywołać różne skutki uboczne. Wymienianie ich niema sensu. Można znaleźć je w internecie. Jednak każda interwencja medyczna jest wiąże się z ryzykiem. Dużym plusem takiego leczenia jest możliwość odstawienia sterydów, których stosowanie również wiąże się ze skutkami ubocznymi. Jeśli lekarze zaordynowali Pani takie leczenie oznacza to, że pomimo możliwych skutków ubocznych jest to dla Pani najlepsza forma leczenia.

Pozdrawiam.