Falowe podniecenie u kobiety

Mam 39 lat. Moje pytanie dotyczy seksu, a dokładnie możliwości osiągania podniecenia. U mnie stan podniecenia występuje "falowo". Przez kilka dni jestem podniecona przez cały czas, mogłabym ciągle uprawiać seks i mam silne orgazmy. Później następuje kilka dni kiedy trudno mi się podniecić. Następnie znowu występuje silne podniecenie, a później kolejne dni kiedy wszystko wycisza się. Z czego może to wynikać? Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.

Dzień dobry!

Może to wiązać się np.
z cyklem miesięcznym i zmianami hormonalnymi
innymi bieżącymi wydarzeniami w Pani życiu, np. charakterem pracy
innymi wydarzeniami w relacji z partnerem, atmosferą panująca w związku
charakterystycznymi cechami Waszego współżycia
Pani "zwyczajami", nawykami seksualnymi w przeszłości
itp.

Jest też naturalne, że potrzeby, które zostały zaspokojone, na jakiś czas odchodzą na dalszy plan. Po okresie intensywnego współżycia naturalnie przychodzi czas (dla jednego krótszy, dla innego dłuższy), kiedy seks nie jest już priorytetem - ochota jest słaba lub nie ma jej w ogóle.
Podobnie po nasyceniu się dużym, smacznym posiłkiem - przez jakiś czas nie pojawiają się myśli o jedzeniu i nie poszukujemy jedzenia. Czujemy się zaspokojeni w tym aspekcie i zapominamy o nim.

Aby móc rozważać temat bardziej szczegółowe, konieczna jest osobista rozmowa i większa ilość informacji.

Pozdrawiam!