Filtr przeciwsłoneczny plus podkład apteczny

Witam, zakończyłam właśnie serię zabiegów peelingami kwasowymi, na noc mam nadal używać leków przeciwtrądzikowych, ale na dzień tylko filtru przeciwsłonecznego. W związku z tym mam pytanie: Czy w dzień skóra nie potrzebuje ochrony przeciwtrądzikowej? Nakładam podkład apteczny i boję się, że trądzik powróci, gdyż nie używam żadnego kremu aktywnego pod makijaż.
ponad rok temu

Witam,

Jak rozumiem nadal stosuje Pani preparaty przeciwtrądzikowe na noc. Jeśli kuracja prowadzona jest przez lekarza, do którego zaleceń się Pani stosuje, postępowanie jest właściwe. Wiele preparatów przeciwtrądzikowych ma silne działanie, niektóre bardzo uwrażliwiają skórę na promieniowanie UV, dlatego w okresie silnego nasłonecznienia - jakim jest wiosna i lato - należy szczególny nacisk położyć na ochronę skóry, szczególnie po intensywnej kuracji, jaką Pani przeszła. Konieczne jest stosowanie filtrów ochronnych z faktorem 50+.

Pozdrawiam