Fioletowe paznokcie u rąk podczas zimna

Witam, mam pytanie związane z fioletowymi paznokciami. Mianowicie, gdy jest mi zimno moje paznokcie u rąk robią się wręcz fioletowe. (a zimno jest mi bardzo często). Tak mam od kilku lat. Nie wiem co może być przyczyną fioletowych paznokci, ale słyszałam, że to może świadczyć o niedokrwistości, złym krążeniu. Mam 22 lata i bardzo się martwię. Czy fioletowe paznokcie podczas zimna to coś groźnego i powinnam się tym zająć, udać się do lekarza, cokolwiek, czy po prostu panikuję i jest to normalny objaw? A może istnieje jakiś dobry lek na fioletowe paznokcie, dzięki któremu ta dolegliwość zniknie, albo przynajmniej się ograniczy i wszystko wróci do normy? Na początku ignorowałam fioletowe paznokcie, ale z czasem zaczęłam się nimi coraz bardziej martwić, bo może to jednak jest coś groźnego. Sama nie wiem... Z góry bardzo dziękuję za wszystkie informacje i odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam!
Nie wydaje się to być bardzo niepokojący objaw. Proponuję zrobić zdjęcia kiedy paznokcie zrobią się fioletowe i pokazać to lekarzowi rodzinnemu w trakcie najbliższej wizyty (nie musi Pani specjalnie iść do lekarza z tego powodu).