Lekko fioletowe zabarwienienie na paznokciach

Dzień dobry; Mam taki problem ze na paznokciach tam gdzie jest biale odcięcie zabarwiły się na kolor czerwono może lekko fioletowy, każdy jeden paznokieć ? Co to może być

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nieprawidłowości mogą być wynikiem urazu, malowania paznokci jak i zabarwienia płytki paznokciowej np. przez jakiś farbujący produkt. Proszę spróbować dokładnie umyć paznokcie z użyciem zmywacza. Jeśli to nie pomoże, sugeruję bezpośrednią ocenę przez lekarza.