G... (lek zawierający m.in. antybiotyk) a antykoncepcja

Stosuję G... (lek zawierający m.in. antybiotyk), kuracja miała trwać 7 dni, jednak zdążyłam wziąć tylko 4 tabletki, bo dostałam miesiączkę. Dodatkowo stosuję tabletki antykoncepcyjne. Czytałam, że mam dokończyć kurację po okresie, ale czy to wpłynie na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Lek, który Pani stosuje, zawiera m.in. antybiotyk. Jest pewne prawdopodobieństwo, że lek ten obniża skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Z tego względu najlepiej by było, gdyby stosowała Pani dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa) podczas stosowania tego leku oraz jeszcze 7 dni po zakończeniu kuracji. Warto wykonać test ciążowy po zakończeniu obecnego opakowania. Być może jest to "dmuchanie na zimne", ale w tych sprawach warto tak postepować.

Pozdrawiam!