Ganglion nadgarstka a odpowiednie maści

Witam, od kilku dni mam ganglion na prawym nadgarstku, nie boli, ale wystaje i dziwnie to wyglada. Chciałem spytać czy można jakimiś domowymi sposobami go "zwalczyć" żeby się sam wchłonął? Jaką maść/żel najlepiej stosować? Czy jest wogole szansa ze on sam zniknie i po jakim czasie ewentualnie? Dziekuje za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Oczywiście szansa jest ale czas jest tutaj nieokreślony. Proponuję udać się do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.