Ganglion uciskający na nerw pośrodkowy u 34-latka

Witam. Mam na imie Pawel i mam 34 lata. Od jakiegos czasu bolal mnie nadgarstek wiec poszedlem na usg i wyszlo ze zrobil mi sie ginglion ktory uciska na nerw posrodkowy. Pracuje na silowni jako instruktor i niestety nie moge cwiczyc. Mam pytanie czy wystarczy sciagnac ten plyn oczywiscie u ortopedy i bede mogl dalej cwiczyc czy tez potrzebna jest operacja i ile czasu po operacji nie bede mogl cwiczyc. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tymczasowo ściągnięcie płynu powinno pomóc. Niestety jednak gangliony mają tendencję do odnawiania się. Jeśli tak się stanie, wskazany jest zabieg usunięcia ganglionu. Czas rekonwalescencji nie trwa długo - przeciętnie od kilku dni do dwóch tygodni.